Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bład czujnika wałka rozrządu w silniku BFQ

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Bład czujnika wałka rozrządu w silniku BFQ

    Zamieszczone przez pstryczek
    W przyszłym tygodniu pojeżdżę SIII TDI, zobaczymy czy muli
    od środy jeżdżę zastępczym focusem (z 2014 ) silnik 1.6 100KM to dopiero jest muł :P

    ps. co by nie mówić dobrze, że jestem na forum OCP i posiadam octavie bo ten focus mimo że nowy (prawie) całkiem mi nie podszedł, a mojej żonie to już wogóle :wink: a tak mnie się wcześniej podobał i czar prysł

    Jeżeli chodzi o SIII to macałem go tylko przy okazji motor show Poznań i jak dla mnie super auto...jechać nie jechał, ale z tym silnikiem 1.8tsi (którego nie ma jeszcze w ofercie) to będzie moim zdaniem hit !

    aha...kiedyś napisałem, że nowa OIII nie zrobiła na mnie tego WOW w stosunku do mojej OII ale gdybym miał wybierać między focusem a OIII zdecydowanie wygrała by ta druga. Tak samo miał bym pewnie z SIII vs Mondeo passata bym nie kupił bo żona nie lubi vw :diabelski_usmiech

  • #2
    Bład czujnika wałka rozrządu w silniku BFQ

    Wytam,
    jestem nowy na forum i mam pytanie odnośnie lokalizacji czujnika położenia wałka rozrządu w silniku 1,6 BFQ. Zaświeciła mi się kontrolka Check. Po podpięciu Vaga wyświetla mi błąd 16719 Czujnik położenia wałka rozrządu A obwód brak osprzętu / nie związany ze sprzętem. Zaznaczam, że nie ma nawet najmniejszych objawów ze strony silnika. Samochód to Octavia I z 2006 r., silnik 1,6 BFQ, instalacja gazowa Stag. Przeglądałem forum i jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. Jedni twierdzą że czujnik ten w silniku BFQ znajduje się w rejonie koła pasowego rozrządu - sprawdzałem nie ma go tam. Niektórzy mylą ten czujnik z czujnikiem obrotów lub położenia wału korbowego - wydaje mi się, że to nie to samo. Za nic nie moge go znaleźć.
    Z góry dziękuję za pomoc.

    Komentarz


    • #3
      czujnik jest pod kołem od wałka rorzadu .
      diagnostyka vag 602-614-253

      Komentarz


      • #4
        Czujnik już zlokalizowałem,
        czujnik ten w silniku 1,6 BFQ nie znajduje pod kołem wałka rozrządu lecz umiejscowiony jest w tylnej części głowicy, tuż pod przepustnicą. Dostać się do niego można po zdjęciu rury doprowadzającej powietrze oraz odkręceniu i odsunięciu nieco przepustnicy.
        Numer czujnika to: 06B 905 163A.
        Pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          Błąd 16719 dotyczy czujnika położenia wału korbowego. W silniku bfq nr 06A906433G i znajduje się po prawej stronie chłodnicy oleju, a kostka po lewej. Niedawno wymieniałem.

          Komentarz


          • #6
            PS: jakby co mam na zbyciu używany czujnik położenia wału
            Załączone pliki

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X